Zespół z Bazy Naprawczej iPhone 'a wyjaśnia, w jaki sposób Apple przyznaje się do spowalniania iPhone'ów. Jak już wcześniej informowaliśmy, testy Geekbench wykazały, że iPhone'y z wysłużonymi bateriami zwalniają. Nie oferują już takiej wydajności, jakiej można oczekiwać od nowego telefonu. Apple'owi udało się pociągnąć tę sztuczkę w taki sposób, że użytkownicy zaczynają myśleć o zakupie nowego telefonu. A może jednak nie była to taka dobra sztuczka? Kalifornijski producent telefonów komórkowych przedstawił wyjaśnienie.

Chemia baterii litowo-jonowych to skomplikowana sprawa i prawdą jest, że ich zdolność do uwalniania energii może się zmieniać w pewnych okolicznościach.

Baterie litowo-jonowe nie radzą sobie najlepiej z zaspokajaniem dużego zapotrzebowania na energię w niskich temperaturach. W przypadku niskiego poziomu naładowania baterii oraz ich zużycia może dojść do nieoczekiwanego wyłączenia. Może to zapobiec uszkodzeniu części elektronicznych.

Firma Apple przyznaje się do spowolnienia iPhone'ów Jest to odpowiedź firmy Apple na pytanie zadane przez TechCrunch.

Oznacza to, że iPhone jest spowalniany, aby zapobiec jego wyłączeniu lub nieodwracalnemu uszkodzeniu.

Baterie ulegają zużyciu, to fakt; ponadto ekstremalne warunki pogodowe nie są dobre dla źródeł energii. Stan baterii zależy nie tylko od liczby cykli ładowania. Ale także od rodzaju ciepła, na jakie była wystawiona.

Jeśli regularnie pozostawiasz telefon na słońcu, ulegnie on uszkodzeniu.

To prawda - nawet kilka razy może spowodować poważne uszkodzenia. Choć może nie być widocznych oznak, ciepło może wywołać nieodwracalne zmiany chemiczne wewnątrz urządzenia.

System iOS aktywnie kontroluje reakcje baterii, sprawdzając, w jakim stopniu jest ona w stanie zaspokoić potrzeby systemu. Jeśli wykryje, że bateria nie jest już w stanie zapewnić najwyższej wydajności, obniża ją.

O działaniu baterii decydują podstawowe właściwości chemiczne, z którymi Apple nie ma nic wspólnego. Firma powinna była jednak podać bardziej szczegółowe informacje na temat metod zarządzania wydajnością systemu iOS, aby poinformować wszystkich użytkowników o źródle problemu.

Z pewnego punktu widzenia to w końcu wina Apple, że pozostawiła użytkowników w niewiedzy. Wszystkie telefony komórkowe są pełne termometrów (zwykle dziesiątki na jednym urządzeniu), ale nie ma interfejsów, które pokazywałyby wartości szczytowe lub to, ile razy urządzenie było wystawione na działanie ciepła, jak długo i w jakiej temperaturze. Wiedząc to wszystko, użytkownicy mogliby podjąć świadomą decyzję, czy nadszedł czas na wymianę baterii.

Jeśli masz iPhone'a starszego niż 2 lata i uważasz, że jego działanie znacznie zwolniło, rozwiązaniem może być wymiana baterii.

Jest to znacznie tańsze niż kupno nowego telefonu.

Możemy wymienić baterię w Twoim iPhonie w ciągu 10 minut.

Ceny naprawy iPhone'a tutaj.

Nie musisz się umawiać, po prostu przyjdź.

Nasze godziny otwarcia tutaj.

1 rok gwarancji i najlepsze ceny.