Dlaczego głośnik iPhone'a nie działa? Jest to częsty problem napotykany przez wielu użytkowników urządzeń Apple, spowodowany albo problemami związanymi z oprogramowaniem, albo problemami sprzętowymi. Czasami nie słychać rozmów lub nie słychać żadnych dźwięków.

Oczywiście każdy chciałby jak najszybciej naprawić głośnik iPhone'a. Kto chciałby spędzać dzień, nie mogąc słuchać głośno muzyki, z trudem prowadząc rozmowy telefoniczne lub nie słysząc ważnych powiadomień? Na szczęście w wielu przypadkach głośniki iPhone'a można szybko naprawić w domu.

W tym poradniku chcemy przekazać Ci kilka wskazówek dotyczących znalezienia przyczyny i rozwiązania tego problemu.

Co powoduje, że głośniki iPhone'a przestają działać?

Gdy głośnik iPhone'a nie działa, wpływa to na wiele funkcji telefonu. Bez wątpienia używamy głośników iPhone'a przez całą dobę - do słuchania muzyki, poczty głosowej lub wykonywania połączeń telefonicznych. Jeśli wystąpi jakaś awaria, wszystkie te funkcje przestają działać i nic nie słychać.

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać problemu, być może będziesz musiał odwiedzić punkt naprawy iPhone'a, ale najpierw możesz oczywiście spróbować dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu, i rozwiązać go samodzielnie, biorąc pod uwagę problemy z oprogramowaniem lub sprzętem.

Wiele rzeczy może mieć wpływ na działanie głośników iPhone'a, ale istnieją cztery główne przyczyny, dla których głośniki przestają działać. Najczęściej podejrzewane są następujące przyczyny:

1.Twój iPhone może utknąć w trybie słuchawek i nie rozpoznaje, że słuchawki zostały już odłączone.

Wielu użytkowników urządzeń Apple spotkało się już z problemem zablokowania iPhone'a w trybie słuchawek. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że z tego powodu nic nie słychać, ale na szczęście można to łatwo naprawić.

2.Przyczyną tego problemu może być także problem z urządzeniem

Naprawa tego problemu może być skomplikowana. Jeśli nie masz doświadczenia w wymianie sprzętu, zalecamy udanie się do najbliższego punktu naprawy iPhone'a, w którym specjaliści będą mogli sprawdzić Twój telefon.

3.Głośnik iPhone'a nie działa po uszkodzeniu przez wodę

Jeśli upuściłeś iPhone'a do wody, możesz doświadczyć pewnych problemów z urządzeniem. Jednym z najczęstszych problemów jest to, że głośniki iPhone'a przestają działać.

Choć nowoczesne iPhone'y są wodoodporne, z czasem ta funkcja może ulec osłabieniu. Jeśli dojdzie do wypadku, musisz jak najszybciej osuszyć głośnik, gdyż w przeciwnym razie woda może spowodować poważne uszkodzenia.

Firma Apple zaleca użycie wentylatora nadmuchującego zimne powietrze, aby przyspieszyć odparowywanie wody. Jednak podczas wykonywania tej metody oszczędzania głośnika iPhone'a należy zachować szczególną ostrożność.

4.Sprawdź, czy iPhone ma urządzenia Bluetooth

Zawsze sprawdzaj, czy iPhone jest połączony z urządzeniem audio Bluetooth. Gdy tylko znajdziesz się w zasięgu, urządzenia Apple automatycznie łączą się ponownie, a Ty możesz nawet o tym nie wiedzieć. Możesz wyłączyć Bluetooth za pomocą Siri. Możesz też skorzystać z aplikacji Ustawienia i tam wyłączyć Bluetooth. Teraz spróbuj, czy znów wszystko słyszysz.

Jak naprawić głośniki iPhone'a - wskazówki

Teraz chciałbym się z Tobą podzielić tym, jak możesz naprawić niektóre z tych powszechnych problemów.

1.Pamiętaj, aby przetestować wszystkie funkcje dźwięku

Jak widać, powodów, dla których głośnik iPhone'a nie działa, może być całkiem sporo, dlatego ważne jest, aby sprawdzić podstawy.

Być może przypadkowo wyłączyłeś dźwięki dla niektórych funkcji. Na początku może się to wydawać dziwne, ale ten problem jest bardziej powszechny, niż można by się spodziewać. Sprawdź dźwięki dzwonka dla połączeń przychodzących, powiadomień i w razie potrzeby wyreguluj suwak głośności.

Może to być zaskakujące, ale jeśli trzymasz iPhone'a w kieszeni, bardzo łatwo jest przypadkowo nacisnąć przyciski głośności.

Upewnij się, że iPhone nie jest w trybie cichym, a głośność jest całkowicie zwiększona. Możesz to zrobić, naciskając przycisk głośności z boku iPhone'a lub używając ikony regulacji głośności.

Powinieneś także sprawdzić dźwięk, podłączając słuchawki. Jeśli słychać dźwięk, wyczyść port i sprawdź, czy iPhone działa.

2.Ponowne uruchomienie telefonu - Force restart

Może wystąpić tymczasowa usterka oprogramowania, która powoduje, że głośnik iPhone'a nie działa. To rozwiązanie może nie rozwiązać problemu, ale jest szybkie i proste, więc zdecydowanie warto je wypróbować. Jeśli problem jest spowodowany drobną usterką oprogramowania, ponowne uruchomienie urządzenia Apple będzie oznaczać szybką naprawę. Pamiętaj, aby wykonać twardy reset.

3.Wyczyść głośniki

Brud jest wielkim wrogiem każdego urządzenia elektronicznego. W niektórych przypadkach to właśnie kurz jest odpowiedzialny za ten problem. Jeśli używasz iPhone'a od dłuższego czasu, kurz mógł się osadzić w portach. Używając miękkiej ściereczki, możesz wyczyścić gniazdo słuchawkowe lub port Lightning.

W przypadku iPhone'a bardzo ważne jest utrzymywanie w czystości wszystkich drobnych elementów. Jednocześnie musisz zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest to delikatne urządzenie z wrażliwymi częściami. Do lekkiego czyszczenia można użyć miękkiej ściereczki do soczewek. Skuteczne może być także użycie bawełnianego wacika.

Podczas czyszczenia iPhone'a nie używaj żadnych środków czyszczących.

4.Usuwanie wody z głośnika iPhone'a

Jeśli zdarzy się wypadek, musisz wysuszyć głośnik, aby dźwięk powrócił. Aby to zrobić, ustaw telefon pod kątem 45 stopni, głośnikiem skierowanym w dół. Użyj dowolnego rodzaju materiału pochłaniającego, aby usunąć krople płynu.

5.Zaktualizuj system iOS

Możliwe, że głośnik iPhone'a nie działa z powodu błędu występującego w aktualnej wersji systemu operacyjnego. Aktualizacja systemu iOS może rozwiązać problemy programowe z dźwiękiem.

Ponieważ aktualizacje są bezpłatne i szybkie, można łatwo spróbować rozwiązać problem, aktualizując system iOS i eliminując w ten sposób potencjalny błąd.

Aby upewnić się, że system iOS jest aktualny, przejdź do Ustawienia - Ogólne - Aktualizacja oprogramowania.

Głośnik iPhone'a nie działa po aktualizacji

Wierzcie lub nie, ale u niektórych osób problemy z głoś nikami występują takżepo aktualizacji systemu iOS. Głównym celem każdej aktualizacji jest usunięcie wszelkich usterek i poprawienie ogólnej wydajności iPhone'a. Zdarza się jednak, że po aktualizacji niektóre aplikacje nie działają prawidłowo, iPhone może stać się zbyt wolny lub funkcje, takie jak aparat, wifi czy dźwięk - czyli głośnik iPhone'a - nie działają odpowiednio.

Jak można rozwiązać ten problem?

Jeśli po aktualizacji głośnik iPhone'a nie działa prawidłowo, jedną z najskuteczniejszych metod jest ponowne uruchomienie urządzenia Apple. Jeśli w systemie występują jakieś błędy, ponowne uruchomienie może pomóc je naprawić.

Pomocne może być także zresetowanie ustawień sieciowych iPhone'a. Spowoduje to usunięcie wszystkich ustawień sieci Wi-Fi, Bluetooth, VPN i komórkowej, a następnie przywrócenie ich do ustawień domyślnych. Zanim to zrobisz, zapisz wszystkie hasła do sieci Wi-Fi. Po zakończeniu sprawdź ponownie głośność.

Jeśli ponowne uruchomienie komputera lub zresetowanie sieci nie przyniosło rezultatu, możesz spróbować wszystkich wymienionych powyżej metod. Jeśli nie możesz znaleźć przyczyny problemu lub nie jesteś pewien, co zrobić z telefonem iPhone, zalecamy wizytę w punkcie naprawy iPhone'ów.

Naprawimy Twój głośnik iPhone'a

Możesz być pewien, że nie tylko Ty borykasz się z problemami z głośnikiem iPhone'a. Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe wskazówki, ale nie udało Ci się rozwiązać problemu, zalecamy wizytę w naszym warsztacie w Kesgrave, Ipswich, abyśmy mogli ocenić działanie głośnika. W razie potrzeby przeprowadzimy naprawę iPhone'a.

Przeczytaj także:

Co zrobić w przypadku upuszczenia iPhone'a do wody lub innej cieczy?

Problemy z układem dźwiękowym iPhone'a 7 i 7 Plus - jak je rozwiązać?

Jak wykonać twardy reset w telefonie iPhone 8 i iPhone x