Kiedy mówimy o systemie obrony iPhone'a, nie myślimy dokładnie o tym samym, co w przypadku laptopa i komputera osobistego. Oczywiście każdy chce zabezpieczyć swoje dane osobowe przed niepożądanymi / nieznanymi osobami. Kiedy mówimy o systemie obrony, to przede wszystkim nie myślimy tylko o właściwościach różnych programów antywirusowych dla komputerów osobistych, ale o czymś jeszcze. Najbardziej niepokojący problem nie ma charakteru elektronicznego, lecz fizyczny: jest nim kradzież telefonu iPhone.
Produkty firmy Apple są bardzo atrakcyjne dla wielu ludzi, do tego stopnia, że np. w Nowym Jorku iPhone'y są przedmiotem 18% kradzieży. Mimo że kradzieże stanowią ogromny problem dla posiadaczy iPhone'ów, nie jest to jedyny aspekt bezpieczeństwa, na który trzeba zwracać uwagę.
Oto kilka świetnych pomysłów, które mogą Ci bardzo pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa Twojego iPhone'a:

  • Zapobiegaj kradzieży iPhone'a!


Ponieważ jest to największy problem związany z bezpieczeństwem użytkowników iPhone'ów, bardzo ważne jest, abyś stale zwracał na niego uwagę. Upewnij się, że włożyłeś go do jak najgłębszej kieszeni, a bezpieczny, antypoślizgowy pokrowiec może być dla Ciebie bardzo przydatny. Jeśli trzymasz iPhone'a w plecaku lub teczce, upewnij się, że dokładnie zamknąłeś i zablokowałeś tę część, w której go umieściłeś.

  • Kod bezpieczeństwa!


W przypadku kradzieży iPhone'a lepiej upewnić się, że osoba niepowołana nie będzie mogła uzyskać ani wykorzystać Twoich danych i informacji. Jednym z najlepszych i najprostszych rozwiązań w takiej sytuacji jest włączenie wbudowanego hasła. Możesz skorzystać z funkcji Znajdź mój iPhone, aby utworzyć nowe hasło nawet w przypadku kradzieży telefonu iPhone. Ale to powinno być tylko ostatnie i awaryjne rozwiązanie, ponieważ zapobieganie kradzieży jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

  • Korzystaj z TouchID!

Jeśli Twój iPhone jest wyposażony w funkcję skanera linii papilarnych, to bardzo wskazane jest jej włączenie, ponieważ zawsze możesz z niej łatwo korzystać, a jednocześnie tworzy ona mur obronny przed bezprawnym użyciem iPhone'a przez osoby postronne. iPhone 7, iPhone 6 i 6S oraz seria SE, a także modele 5S i iPad Pro, iPad Air2 oraz iPad Mini 3 i 4 również mają tę wyrafinowaną funkcję, z której można korzystać. Nie muszę nawet wspominać, o ile bezpieczniejsze i bardziej niezawodne jest takie logowanie do iPhone'a niż korzystanie ze zwykłego czterocyfrowego kodu PIN.

  • Włącz funkcję śledzenia (podążania) iPhone'a.


Jeśli telefon iPhone zostanie zgubiony lub skradziony, funkcja Znajdź mój telefon może pomóc Ci go odzyskać. Bezpłatna funkcja iCloud wykorzystuje wbudowaną funkcję GPS do dokładnego pokazywania na mapie lokalizacji, w której w razie kradzieży może go łatwo znaleźć policja. Jeśli właśnie go zgubiłeś, możesz z łatwością pomóc sobie w śledzeniu jego lokalizacji i położenia. Aby włączyć:

  • Wybierz funkcję Ustawienia
  • Kontynuuj w menu iCloud
  • W tym miejscu musisz wejść do funkcji logowania
  • Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło iCloud.
  • Włącz funkcję Find-My-iPhone (Znajdź mój telefon)