Huawei Watch 3 Pro to wyjątkowy produkt i pierwsze urządzenie, jakie kiedykolwiek sprzedawano w Polsce z nowym systemem operacyjnym HarmonyOS.

Ocena

Huawei Watch 3 Pro to naprawdę wysokiej jakości i piękny zegarek, który ma najlepszy wyświetlacz, jaki kiedykolwiek został wbudowany w smartwatch. Duża bateria zapewnia stosunkowo długi czas pracy, nawet przy korzystaniu ze wszystkich funkcji. Huawei Watch 3 Pro to ogromny smartwatch. Przy 14 mm (bez obszaru sensora) jest bardzo gruby, a przy 63 gramach (bez opaski) jest też dość ciężki. Okrągły wyświetlacz o przekątnej 1,43 cala jest również obramowany dość szeroką ramką, dzięki czemu otrzymujemy naprawdę solidny zegarek. Huawei stara się ukryć ten fakt sprytnym designem, fazując krawędzie. Jednak gdy tylko masz zegarek na nadgarstku, zauważysz jego rozmiar.

Wykonanie

Pod względem jakości wykonania Huawei absolutnie nie idzie na żadne kompromisy. Każdy obszar smartwatcha wygląda doskonale i jest wykonany z tytanu i ceramiki. Możesz także wybierać pomiędzy „Classic Edition” ze skórzanym paskiem, a „Elite Edition” z tytanową bransoletą. Jednak klasyczna wersja ze skórzanym paskiem też robi świetne wrażenie. Bransoletka otula nadgarstek i wcale nie jest sztywna. Huawei Watch 3 Pro jest obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego i przycisku. Koronka i guzik są bardzo łatwo dostępne, zapewniają doskonały punkt nacisku i umożliwiają precyzyjną kontrolę.

Wyświetlacz

Jedną z głównych zalet Huawei Watch 3 Pro jest bez wątpienia wyświetlacz AMOLED. Nie dość, że ma wysoką rozdzielczość 466 x 466 pikseli i 1,43 cala, to także jest niezwykle jasny. Chociaż szkło na powierzchni odbija światło, wszystkie informacje są naprawdę łatwe do odczytania. Czujnik jasności działa również bardzo precyzyjnie i niezawodnie dostosowuje się do warunków oświetleniowych. Nawet zawsze włączony wyświetlacz jest czytelny. Choć jasność jest niższa niż w trybie aktywnym, to nadal jest na tyle wysoka, że można przynajmniej bezpośrednio odczytać godzinę i kilka innych informacji. Huawei po raz pierwszy stawia na HarmonyOS 2.0. Zupełnie nowy system operacyjny, który w przyszłości będzie działał na wielu urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, telewizory i produkty IoT. Na smartwatchach jednak nowy system operacyjny wciąż wydaje się być w wersji beta. Niekiedy problem pojawia się przy konfiguracji. Huawei faktycznie oferuje niezbędną aplikację w sklepie Google Play. Jednak po instalacji Huawei Watch 3 Pro w ogóle jej nie rozpoznaje. Jeśli więc nie masz telefonu komórkowego Huawei z preinstalowaną aplikacją AppGallery, musisz ręcznie zainstalować alternatywny sklep z aplikacjami za pomocą APK.

Funkcje

Jak każdy inny smartwatch, Huawei Watch 3 Pro może mierzyć puls, określać zawartość tlenu we krwi, posiada moduł GPS i jest oferowany tylko z modemem LTE. Brakuje mu możliwości pomiaru ciśnienia krwi, co może teraz zrobić Galaxy Watch 3, i nie można wykonać EKG. Huawei Watch 3 Pro może też mierzyć temperaturę ciała. Jego zaletą jest wytrzymała bateria. Nawet jeśli czujniki monitorowania stanu zdrowia są aktywowane na stałe, to nadal zegarek wytrzymuje na jednym ładowaniu od trzech do czterech dni. Jeśli często uprawiasz sport, korzystasz z wysokiej jasności wyświetlacza i funkcji GPS, czas pracy skraca się szybciej. Jednak nawet w tym momencie Huawei Watch 3 Pro jest wydajniejszy i lepszy na przykład od Galaxy Watch Active 2 firmy Samsung. Podsumowując, jeśli na chwilę zapomnieć o problemach z aktualizacją i uaktualnieniami, to ten model jest doskonałym wyborem dla aktywnych użytkowników.