Smartwatche z serii Samsung Galaxy Watch3 podbiły serca użytkowników swoim eleganckim wyglądem, wysokiej jakości wyświetlaczem i obrotową ramką, która jest intuicyjna i stylowa.

Wzór: stal i skóra

Zdecydowano się na mniejszą wersję z korpusem 41mm, nieróżniącą się wyposażeniem technicznym od większej wersji 45mm (poza akumulatorem). Wygląda też bardziej atrakcyjnie i elegancko, zwłaszcza w kolorze miedzi. Wystarczy rzut oka na Galaxy Watch3, by przekonać się, że mamy do czynienia z eleganckim designem, który przykuwa uwagę. Wiele osób, patrząc na urządzenie z daleka, będzie sądzić, że to zwykły zegar analogowy. Zegarek posiada certyfikat IP68, a nawet wojskowy standard MLT-STD-810G. Dzięki temu wytrzymują ekstremalnie wysokie i niskie temperatury oraz nadmierną wilgotność. Można z nim pływać w basenie – o czym świadczy obecność śledzenia pływania wśród ćwiczeń, a także tryb basenowy, który blokuje ekran dotykowy i przyciski, by woda przypadkowo nie wpływała na to, co dzieje się na ekranie. Po wyłączeniu trybu głośnik emituje odpowiedni dźwięk, sygnalizując usunięcie pozostałej wody z wnętrza konstrukcji, a także informuje o konieczności potrząsania zegarkiem. Wrażenie robi wygodny skórzany pasek, który ma długość 20mm i jest prawie w tym samym kolorze co sam zegarek. Jest przeszyty na zewnątrz i wewnątrz białymi nićmi, skóra (prawdziwa) wygląda dobrze i jest bardzo wygodna w noszeniu na dłoni. Z biegiem czasu pot może wchłonąć się w skórę, a pasek straci na atrakcyjności. Dlatego warto zaopatrzyć się w gumową wersję paska do uprawiania sportu. Bardzo łatwo go wymienić. Procedura jest bardzo prosta i trwa 5-10 sekund. Na obudowie zegarka znajdziemy parę przycisków sterujących, mikrofon, czujniki do monitorowania danych ciała wewnątrz, a także fizyczną obrotową ramkę wokół wyświetlacza. W porównaniu do poprzedniej generacji zegarków, nowy Galaxy Watch3 jest o 14% cieńszy i o 15% lżejszy, choć ma duży ekran. Przy wymiarach 41 x 42,5 x 11,3 mm ma wagę 50 gram, a dzięki małej głębokości/grubości zegarek wygodnie mieści się nawet w rękawie marynarki czy koszuli.

Wyświetlacz z rodziny AMOLED

Informacje wyświetlane są na 1,2-calowym ekranie dotykowym Super AMOLED chronionym przez Corning Gorilla Glass DX. Ekran jest idealny. Szybko reaguje na polecenia użytkownika i jest bardzo jasny, dzięki czemu jest łatwy w użyciu nawet w słońcu. Oprócz czułości w bezpośrednim świetle słonecznym mogę również pochwalić niską jasność wymaganą, aby ekran nie oślepiał, na przykład w zaciemnionym pokoju. Jest też gest szybkiego wyłączenia wyświetlacza. Tekst na ekranie jest wyraźny i czytelny dzięki wysokiej rozdzielczości 360 x 360 pikseli.

Zdrowie

W aplikacji na smartfona Samsung Health mamy dostęp do wszystkich danych o aktywności fizycznej i naszych parametrów zdrowotnych. Możliwe jest również przeglądanie szczegółowej historii aktywności, średniego poziomu stresu, tętna, poziomu tlenu we krwi i jakości snu. Dzięki nim będziesz porównywać swoje wyniki tygodniami i poznasz swój przeciętny stan zdrowia, a w razie potrzeby zauważysz, że jakiś parametr jest nieprawidłowy i być może warto na to zwrócić uwagę. Uzyskanych pomiarów nie można jednak uznać za dane medyczne. Sama aplikacja jest intuicyjna, identyfikuje osiągnięcia i oferuje dodatkowe programy aktywności fizycznej.

Na uwagę zasługuje również możliwość wyświetlania zdjęć lub zrzutów ekranu (wszelkiego rodzaju obrazów graficznych) z komunikatów na ekranie zegarka. Niestety ta opcja nie jest kompatybilna ze wszystkimi programami. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia korzystanie z zegarka całkowicie niezależnie od smartfona.