Wielokrotnie słyszeliśmy o pracach nad smartwatchami przez firmę HTC, ale do tej pory nie widzieliśmy ani jednego produktu potwierdzającego lub obalającego plany firmy. Mamy jedynie zdjęcia zegarków Halfbeak, które pojawiły się na Weibo. Według autora zdjęcia ten smartwatch został odłożony na czas nieokreślony i nigdy nie trafił na rynek. Można jednak zauważyć w przypadku HTC ich wyraźną orientację sportową i współpracę z marką Under Armour.

Zapowiedzi

Na Weibo (chińskim odpowiedniku Twittera) pojawiły się zdjęcia, które przedstawiały smartwatchy HTC, o których plotki krążyły już od dłuższego czasu. Według wstępnych informacji, zdjęcia należą do smartwatcha HTC o nazwie Halfbeak z systemem Android Wear. Urządzenie jest ponoć projektowane od 2013 roku, a jego wydanie jest stale odkładane na późniejszy termin. Na zdjęciach widać logo Under Armour, z którego wynika, że zegarek można zintegrować z usługą fitness tej amerykańskiej firmy. Ponadto można zauważyć obecność czujnika tętna. Wcześniejsze przecieki zdradzały, że zegarek otrzyma okrągły wyświetlacz o rozdzielczości 360×360 pikseli.

Nieustannie przekładane premiery

Według pierwszych wycieków Halfbreak miał być zaprezentowany 6 do 12 czerwca. Wcześniej to samo źródło podało, że HTC zademonstruje zegarek do końca kwietnia. Nie wiadomo jeszcze, co spowodowało odroczenie - czy znaleziono usterki techniczne lub problemy w oprogramowaniu. Być może HTC czeka na zapowiedź jakiejś aktualizacji dla systemu Android Wear OS. Według plotek pierwszy inteligentny zegarek od tajwańskiego producenta będzie wyposażony w okrągły wyświetlacz o rozdzielczości 360×360 pikseli. Jaka będzie różnica między nowym NTS a jego konkurentami, trudno sobie nawet wyobrazić. Jednak to właśnie brak oryginalności uznano za główny powód wcześniejszych odroczeń zapowiedzi gadżetu. Evan Blass (słynna wyszukiwarka przecieków) poinformował w grudniu zeszłego roku, że debiut smartwatcha pod nazwą Halfbeak, nad którym HTC rozwija się od dłuższego czasu, nastąpi w lutym 2021 roku.

Jednak kiedy luty dobiegł końca okazało się, że firma nie dotrzymuje terminu. Kolejne plotki donosiły, że smartwatch ma się nazywać „One Watch”. Na razie wiemy tylko, że najprawdopodobniej zegarek będzie działał pod kontrolą Androida Wear i otrzyma okrągły ekran o rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Zakłada się, że produkt pojawi się w kwietniu 2022 roku. Podobno zegarek jest zbudowany na chipsecie ST Micro STM32L151 i nie będzie działał z systemem Android Wear, ale zastrzeżonym systemem operacyjnym o nazwie RTOS, który jest kompatybilny zarówno z wersją Androida 4.4 i nowszą, jak i iOS (7.0 i nowszą). Przekątna ekranu wyniesie 1,8 cala przy rozdzielczości 32×160 pikseli. Będą też moduły Bluetooth i GPS.

Zegarek ma być trwały i chroniony zgodnie ze standardami MIL-STD-810G i IP57. Waga produktu to 23 gramy. Ppoczątkowo nowy produkt będzie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Poinformował o tym UpLeaks, dość popularny wydawca przecieków. Nieco później zegarek pojawi się na innych rynkach. Najprawdopodobniej urządzenie będzie owocem współpracy firmy NTS i firmy Under Armour, która produkuje bieliznę sportową i jest dość znana w Stanach Zjednoczonych (dlatego zegarek po raz pierwszy pojawi się w Ameryce). Podobno firmy będą miały wspólną kampanię reklamową, aby promować bransoletkę wśród sportowców.

Jednocześnie w niedawnym wywiadzie, prezes działu smartfonów i urządzeń podłączonych HTC, Chailin Chang, bez ogródek stwierdził, że firma nie ma zamiaru wypuszczać na rynek smartwatcha z Androidem. Wyjaśnił również, że nie uważa tego za dobry pomysł, argumentując, że „nawet Apple odnotowuje spadek sprzedaży”.