Czy Twój Apple Watch nie reaguje na dotyk?

Czy Twój smartwatch nie działa prawidłowo? Możesz dowiedzieć się, jaka jest przyczyna nieprawidłowego działania dotyku w Twoim smartwatchu i co możesz zrobić, aby przywrócić wygodę korzystania z niego do śledzenia codziennej aktywności, monitorowania parametrów życiowych lub kontrolowania przychodzących powiadomień za pośrednictwem aplikacji na sparowanym iPhonie.

Dowiedz się, dlaczego Apple Watch ma problemy z uruchomieniem

Może być wiele powodów, dla których Apple Watch nie reaguje na Twój dotyk. Usterka systemu lub jej brak Problem sprzętowy (np. pęknięte szkiełko, uszkodzony dotyk lub wyświetlacz, instalacja wadliwej aplikacji Co możesz zrobić, aby przywrócić reakcję zegarka na dotyk i umożliwić jego ponowne użycie? Czyszczenie szkiełka Najpierw wyczyść ekran zegarka i upewnij się, że nie ma na nim żadnych zanieczyszczeń. Usuń wszelkie folie ochronne i futerały, jeśli zegarek jest nowy. Ekran może nie dotykać, jeśli jest podłączony do akcesoriów za pomocą kabla Lightning lub kabla USB-C. Odłącz akcesorium, a jeśli to możliwe, podłącz je do zegarka Apple Watch za pomocą innego kabla lub ładowarki.

Zrestartuj swój Apple Watch

Wykonaj operację zwaną twardym resetem. Przez około 10 sekund naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk boczny i przyciski Digital Crown. Ekran wyświetlacza zrobi się czarny, a Apple Watch uruchomi się ponownie. Kopie zapasowe mogą być używane do przywracania danych Możesz również przywrócić dane z kopii zapasowej, aby rozwiązać problem "Apple Watch nie reaguje na dotyk". Jak to zrobić. Wybierz aplikację Apple Watch z iPhone'a i kliknij opcję: "Sparuj Apple Watch". Następnie wybierz opcję "Restore from Backup" i wskaż kopię zapasową, którą chcesz przywrócić Apple Watch. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami i w razie potrzeby wprowadź hasło Apple ID, aby zakończyć proces weryfikacji. Poczekaj, aż wszystkie dane zostaną zsynchronizowane. Po zakończeniu procesu przywracania otrzymasz powiadomienie zarówno na iPhonie, jak i na Apple Watch.

Jeśli to nie zadziała...

Resetuj wszystkie ustawienia Inną opcją jest zresetowanie wszystkich ustawień Apple Watch. Po wykonaniu tej czynności wszystkie Twoje dane i ustawienia zostaną usunięte. Jak zresetować ustawienia? Otwórz aplikację Apple Watch na iPhonie sparowanym z zegarkiem. Wybierz opcję "Mój zegarek" Wybierz "Informacje", a następnie kliknij "Resetuj" lub "Usuń ustawienia zawartości i ustawienia Apple Watch". Jeśli to konieczne, potwierdź i wprowadź hasło Apple ID. Poczekaj, aż ustawienia zostaną zresetowane, a następnie możesz ustawić zegarek jako nowy (lub przywrócić go z poprzedniej kopii zapasowej). Aktualizacja systemu Apple Watch nie jest też w stanie reagować na dotyk, gdy wymagana jest aktualizacja systemu (choć nie zawsze tak jest). Jak to zrobić za pomocą smartfona Podłącz Apple Watch i iPhone'a do ładowarki. Otwórz aplikację Apple Watch na iPhonie, a następnie wybierz "Mój zegarek". Wybierz "Ogólne", a następnie kliknij "Aktualizacje". Pobierz aktualizację i, jeśli to konieczne, wprowadź kod dostępu do iPhone'a lub zegarka. Na ekranie pojawi się koło postępu informujące, że aktualizacja jest w toku. Może to potrwać od kilku minut do godziny. Po zakończeniu aktualizacji zegarek zostanie uruchomiony ponownie. Ważne! Podczas aktualizacji nie wyjmuj Apple Watch z ładowarki. Nie próbuj ponownie uruchamiać iPhone'a, smartwatcha ani zamykać aplikacji Apple Watch App. Problem jest rozwiązywany za pomocą wyżej wymienionych metod: "Apple Watch nie reaguje na dotyk" Warto zauważyć, że dotyk może również zawieść, jeśli Apple Watch ma pęknięte szkło.